בהובלת משרד התיירות: יותר ממיליארד בני אדם יחשפו לנופי התיירות של ישראל על רקע תחרות הג'ירו העולמית

2/05/2018

 

בהובלת משרד התיירות: יותר ממיליארד בני אדם יחשפו לנופי התיירות של ישראל על רקע תחרות הג'ירו העולמית

משרד התיירות מוביל את מהלך השיווק הגדול ביותר של ישראל בעולם - שידור ישיר במשך 3 ימים של מסלולי רכיבת אופניים בישראל בתחרות הג'ירו

שר התיירות יריב לוין: "מירוץ הג'ירו ד'איטליה הוא המהלך השיווקי הגדול ביותר של ישראל בעולם שנעשה עד כה, ומהווה חלק ממהפכת התיירות שאנו מובילים בשנים האחרונות. אני משוכנע שהחשיפה של מזג האוויר הישראלי האידיאלי ליותר ממיליארד צופים בקרוב ל-200 מדינות ברחבי העולם, כמו גם אתרי התיירות המרשימים והנופים המיוחדים שיחשפו לאורך המסלולים, ימשכו תיירים רבים נוספים אשר יצטרפו לתנופת התיירות האדירה שאנו מובילים, אשר הגיעה לשיא בשנה שעברה עם למעלה מ-3.6 מיליון תיירים שהגיעו לישראל".

ביום שישי הקרוב יחל בישראל מרוץ הג'ירו ד'איטליה, מרוץ האופניים השני בחשיבותו בעולם. האירוע, אשר כמותו עוד לא היה בארץ, יערך בפעם הראשונה מזה 101 שנים מחוץ לגבולות אירופה, כאשר טובי הרוכבים בעולם יגיעו ארצה על מנת להשתתף בשלושת המקטעים הראשונים של התחרות: ביום הראשון בירושלים, ביום השני מחיפה לתל-אביב-יפו וביום השלישי מבאר-שבע לאילת. המרוץ אשר נצפה על ידי קרוב למיליארד צופים ברחבי העולם, יחשוף את נופי הארץ הייחודיים לצופים בתחרות, כמו גם את פוטנציאל תיירות הרכיבה בישראל, המציעה מזג אויר נוח לאורך כל השנה ושבילי אופניים מוסדרים, אותם מפתח משרד התיירות בשיתוף גופים נוספים ברחבי הארץ.

משרד התיירות אשר שותף במימון התחרות, השקיע בקיומה ובשיווקה ברחבי העולם מעל 10 מיליון ₪. במסגרת פעולות השיווק שמקיים המשרד: חבילת חסויות גדולה המוצעת לכל אירועי הג'ירו, הכוללות טיזר (https://www.youtube.com/watch?v=m75pNwj0fao), עד פתיחת האירוע; 550 שקופיות חסות שיופיעו במהלך התחרות; יותר מ-200 פרסומות ו- 200,000 פרסומות שיופיעו לפני הצפייה בתחרות באתר האינטרנט של ערוץ היורוספורט . בנוסף, משתף המשרד פעולה עם היורוספורט ב-3 כתבות תוכן אודות האירוע שישודרו בשבוע הקרוב, במטרה לחשוף את כמיליארד הצופים לפוטנציאל התיירותי של ישראל, כמו גם את האפשרות לרכוש חבילת נופש אונליין, חבילות אשר תואמו עם סיטונאי תיירות במדינות אירופה וצפון אמריקה ביוזמת המשרד. מנכ"ל משרד התיירות אמיר הלוי מציין, כי המשרד משתף פעולה עם ערוץ היורוספורט כבר מספר שנים ומפרסם בערוץ באינטנסיביות, שקהל הצופים בו תואם את פלח השוק אליו פונה המשרד.

בנוסף, מקדם המשרד את התחרות ברשתות החברתיות שברשותו, אחריהם עוקבים מיליוני אנשים, ביניהם דפי פייסבוק בשפות שונות, עמודי אינסטגרם ומשתמשי טוויטר. כמו כן, "צבע" המשרד לקראת האירוע את מיתוג הג'ירו בפלטפורמות השונות במטרה לייצר מסר ממוקד ואחיד לגבי המוצר התיירותי הישראלי.

לצד הובלת האירוע ומינוף הפוטנציאל השיווקי בעולם, המשרד פועל נקודתית, ובין היתר מקיים פעילויות יח"צ בחו"ל, בדגש על איטליה, המגרש הביתי של הג'ירו. בין הפעולות: הפצת מידע מודפס בעיתונות באיטליה, מסיבות עיתונאים שהתחילו עוד ביריד התיירות MITT במוסקבה והצגת החולצות והגביע של התחרות, מפגשי צפייה משותפים עם מובילי דעת קהל באיטליה, הפנינג בכיכר המרכזית Stureplan בשטוקהולם בו תוקרן הרכיבה במסלול מחיפה לתל אביב בשידור ישיר על מסך ענק, והקרנת קטעים נבחרים מהתחרות בכ-100 מוניות בלונדון. כמו כן, בחודש מרץ אירח משרד התיירות את אלופי העולם לשעבר ברכיבה ואלופי תחרות הג'ירו ד'איטליה, לרכיבות על רקע נופי ישראל. המשלחת מאיטליה כללה את פאולו סלבודלי, ג'ילברטו סימוני, מאוריציו פונדריאסט, אלסנדו בלאן ואנדראה טאפי. הרוכבים שהגיעו, נחשבים למובילי דעת קהל ולגיבורי תרבות הן באיטליה והן בעולם. במהלך שהותם בארץ, התלוו אליהם צוותי עיתונות איטלקית שתיעדו ושידרו בארצם את החוויה.

המשרד מציע למאות העיתונאים הזרים שמסקרים את התחרות, סיורים תיירותיים ברחבי הארץ. כמו כן מארח המשרד למעלה מ-20 עיתונאים ממדינות בעלות פוטנציאל תיירותי לישראל, שגם יצטרפו לרכיבה של הנבחרת הישראלית לאימון באחד ממסלולי התחרות. לאחר סיום התחרות, המשרד ימנף את המומנטום, וישתמש בחומרי התיעוד של התחרות להשקת גל נוסף של הקמפיין לשיווק ישראל כיעד אטרקטיבי ובמיוחד לרכיבת אופניים.

משרד התיירות רואה חשיבות גדולה בכך שמסלול הרכיבה בתחרות עובר גם בדרומה של הארץ, וזאת בהמשך לפיתוח המוצר המדברי, מותג תיירותי שמוביל המשרד בשנים האחרונות. המוצר המדברי, שמתייחס לעוגנים התיירותיים שבמדבר בין ים המלח לאילת דרך מכתש רמון, הוא בעל פוטנציאל גדול למשיכת תיירים שיכולים לנצל את אפשרויות הרכיבה, ההליכה והחוויות הייחודיות במדבר, במיוחד לקראת פתיחת שדה התעופה הבינלאומי החדש בתמנע. כמו כן, בזכות תמריצי משרד התיירות לחברות תעופה, שפותחות קווים לאילת, חל גידול משמעותי במספר הטיסות מאירופה לאילת מ-4 טיסות שבועיות לכ-50 – המביאות מאות אלפי תיירים לדרום. פיתוח המוצר המדברי צפוי להאריך את שהותם בארץ. 

נתונים על כניסת תיירים לישראל:

בשנת 2015 נכנסו לארץ כ- 2,800,000 תיירים

בשנת 2016 נכנסו לארץ כ- 2,900,00 תיירים, עלייה של 3.6% ביחס לשנה הקודמת

בשנת 2017 נכנסו לארץ כ- 3,600,00 תיירים, עלייה של 24.6% ביחס לשנה הקודמת, ושיא כל הזמנים.

מגמת העלייה נמשכת כאשר ברבעון הראשון של 2018, נרשמה עלייה של 29% במספר התיירים הנכנסים ביחס לתקופה המקבילה אשתקד, ועלייה של 59% ביחס לאותה התקופה לפני כשנתיים.

 

 

עבור לתוכן העמוד