שיתוף פעולה הולנדי-ישראלי לגסטרונומיית עילית

8/02/2017

 

השף ההולנדי הנודע סידני שכוטה Schutte , המשמש כשף הראשי של הולדורף אסטוריה היוקרתי באמסטרדם ושל מסעדות הגורמה הנודעות שלה -  Librije Zusje (שני כוכבי מישלן) וה-Goldfinch Brasserie, יגיע לישראל כדי להציג את יצירותיו הגסטרונומיות במסעדה "הפאלאס" במלון היוקרה וולדורף אסטוריה בירושלים.

 

לשף האורח היסטוריה גסטרונומית מרשימה: בעברו היה השף במסעדת Librije Zwolle עם שלושה כוכבי מישלן ואחר-כל עבר להונג קונג להיות השף הראשי במלון מנדרין אורינטל. ב – 2014 הצטרף לצוות הוולדורף אסטוריה באמסטרדם כשף הראשי וחיש מהר הצעיד את המסעדה Librije Zusje להישגים גסטרונומיים מופלגים עם חזון גסטרונומי המשלב פילוסופיה של איכות וערכים יחודיים.

 

בחורף 2016 פגש שף שכוטה בגמר " Taste of Waldorf" - התחרות העולמית של ולדורף אסטוריה העולמית שנערכה במנהטן את שף איציק ברק מהוולדורף אסטוריה בירושלים. לגמר הגיעו 5 שפים בכירים, אך השניים פיתחו ידידות רבה במהלך התחרות והחליטו כי בעתיד ישתפו פעולה בפרויקט משותף.

 

ברק הוא השף הראשי של הוולדורף אסטוריה בירושלים ובאמתחתו קריירה קולינרית בינלאומית רחבה. הוא נחשב לאחד משפים המלונות המפורסמים ביותר של ישראל ואולי הנודע בהם בתחום המטבח העילית הכשר, זאת לאחר שכהן במלונות מובילים של ישראל. הכישרון היצירתי שלו הביא אותו לכמה מן המסעדות הטובות והמעולות ביותר בארצות הברית, הונג קונג ויפן.

 

לאחר שנפגשו בניו יורק בתחרות האמורה, הסכימו לארח אחד את השני כדי ליצור תפריט טעימות כשר משותף שיוצע בשני מלונות וולדורף אסטוריה. במהלך חודש ינואר הוצג באמסטרדם תפריט כולל 6 מנות גורמה ייחודיות היוצרות סעודה מיוחדת במינה המשלבת את כשרונם ויצירתם של השניים. השף ההולנדי מגיע עתה לירושלים לביקור גומלין והתפריט יוצע לקהל החל ב – 14 בפברואר עד 28 בפברואר, בשעות הערב במסעדה "פאלאס".

 

בתמונה מימין לשמאל: שף שכוטה ושף ברק, בסוף ינואר בהולנד. צילום: וולדורף אסטוריה אמסטרדם

 

עבור לתוכן העמוד