מלון המלך דוד יארח את השף הצרפתי בעל כוכב המישלן פדריק סימונין

6/02/2017
מלון המלך דוד יארח את השף הצרפתי בעל כוכב המישלן פדריק סימונין (הגדל)

 

דוד ביטון, שף מלון "המלך דוד" ירושלים ומסעדת La Regence יארח את השף הצרפתי בעל כוכב מישלן, Frederic Simonin במסגרת שבוע הקולינריה הצרפתית ה-5 בישראל.

 

השף Frederic Simonin יחבור לדוד ביטון, שף מלון "המלך דוד" ירושלים ויחד הם יבשלו וייצרו תפריט מיוחד עם 6 מנות המשלבות בין המטבח הצרפתי קלאסי למטבח העילי והכשר ל-3 ארוחות מיוחדות שיוצעו במסעדת La Regence במלון.

 

בין המנות שיוצעו הארוחות המיוחדות: טונה טרטר עם פירה עגבניות צלויות, ביצה 'באסקית' ואבקת שום שחור, ברבוניה עם קסקסי שום, רוטב ורג' עם הדרים, ברווז צלוי כבד אווז לפת רכה וציר יסמין, סינטה טלה בגריל פחם, שאלוט במילוי צוואר טלה, פול יבש וסלרייאק, מרנג עם סורבה אוריאנטל, שוקולד פקאן ושמן זית ועודהארוחות יוצעו בין התאריכים: 6-8/2/17, החל מהשעה 18:30 במסעדת La Regence במלון "המלך דוד" ירושלים.

 

שגרירת צרפת בישראל הלן לה גל: ״בכל שנה, שבוע הגסטרונומיה הצרפתי בישראל מהווה הזדמנות בחידוש הקשרים המחברים אותנו לישראל במרחב הנדיב והלבבי של הגסטרונומיה: שיתוף של טעמים, שיתוף תרבויות ומומחיות בין שפים צרפתים לישראלים, חשיפה של חבל ארץ – השנה חבל אלזס".

 

"כיוון שהמושגים שיתוף ולבביות נמצאים בלב המטבח הצרפתי, שבוע הגסטרונומיה הצרפתי בישראל מארגן בכל שנה מספר פעילויות קולינריות בשיתוף עם עמותות ישראליות הפועלות באופן יוצא דופן בשטח. השנה, ביקשנו להביא למודעות הציבור את עבודתה של עמותת "אחותי" שמסייעת ותומכת בנשים מוחלשות שחיות בשולי הערים הגדולות בישראל, ואת עמותת "אליפלט" שמאפשרת לילדי פליטים קשיי יום להיקלט במועדוניות טיפוליות-חינוכיות ובגני ילדים מותאמים. אני נרגשת וגאה לארח במעון צרפת את הנשים והילדים יחד עם חברי העמותות ליום של חילופי תרבות סביב הדבר שמאחד את בני האדם יותר מכל: ארוחה טובה!״, הוסיפה לה גל.

 

עבור לתוכן העמוד