רשת מלונות דן חוזרת להוביל בסקר חווית הלקוח

2/01/2017
רשת מלונות דן חוזרת להוביל בסקר חווית הלקוח (הגדל)

 

בסקר שבדק את רשתות בתי המלון המובילות בישרלא, נקבע כי רשת מלונות דן נחשבת בעיני האורח הישראלי כ-"רשת בתי המלון המובילה בישראל", "רשת בתי המלון בעלת מוניטין איכותי" וכ-"רשת בתי מלון ייחודית ושונה". בסקר עולה כי מלונות דן מובילים בפרמטרים החשובים ביותר: שביעות רצון כללית, שביעות רצון מהאוכל, תמורה למחירים, מידת נכונות לשוב ולנפוש במלונותיה ושביעות רצון מחזות מלונותיה.

 

עוד עולה כי מלונות דן מובילה בפרמטרים נוספים יחד עם רשתות אחרות וביניהם: ציפיות מוקדמות מהשירות, שביעות רצון מהחדר, שביעות רצון מאדיבות השירות, שביעות רצון ממקצועיות צוות השירות, המלצה לחברים ועוד.

 

רפי שדה, מנכ"ל רשת מלונות דן: "אנו גאים לחזור ולהוביל בפרמטרים המרכזיים בסקר ולהיחשב בעיניי האורח הישראלי כרשת המובילה והאיכותית בישראל ועל כך אנו מודים ללקוחותינו הנאמנים שבחרו גם השנה. רשת מלונות דן חרטה על דגלה את נושא השירות האיכותי והמקצועי ביותר לאורחיה וזאת במסגרת האסטרטגיה השיווקית, להתאים את שירותי הרשת לפלחים השונים של ציבור לקוחותיה. הרשת שמה לה למטרה לחזור ולהוביל בקטגוריות החשובות בסקר ובמרבית הפרמטרים. תוצאות הסקר מעידים כי דרכנו נכונה וכך נמשיך לעשות. בעזרת עובדינו המסורים והנאמנים אנו מצליחים להעניק לאורחינו חווית אירוח מעולה. השירות בענף המלונאות הוא נדבך חשוב ביצירת שביעות הרצון ובשנה האחרונה הושקע רבות בהדרכה ובהעלאת המוטיבציה של עובדי המלונות לצד השקעה בשיפור חזותם."

 

בתמונה: מלון דן אילת. צילום: סיון פרג

עבור לתוכן העמוד