פרויקט התייעלות אנרגטית במלון דיפלומט

2/01/2017
פרויקט התייעלות אנרגטית במלון דיפלומט (הגדל)

 

על רקע הגישושים להעברת שגרירות ארה"ב למתחם מלון דיפלומט בירושלים, בוצע במתחם פרויקט התייעלות אנרגטית בהיקף של מיליוני שקלים ₪. מלון דיפלומט, אחד הגדולים בארץ, מנוהל באמצעות חברת ארליגר ניהול נכסים. המלון המכיל כ-500 חדרים, נוסף לשטחים ציבוריים נרחבים ומרכז מסחרי.

 

לאחרונה פעלו במלון לקידום נושא ההתייעלות האנרגטית באמצעות השקעות בטכנולוגיות ירוקות של חברת וורטקס. ההליך ה"ירוק" מתבצע על רקע הדיבורים על העברת שגרירות ארה"ב בישראל למתחם המלון בירושלים.

 

בשנים האחרונות, שיכן משרד הקליטה במלון אוכלוסייה קשישה הזקוקה לסיוע בדיור. עובדה זו הביאה את המלון לתפוסה קבועה של 100%. אחת ההשלכות היא תצרוכת אנרגיה גבוהה במיוחד של חימום וקירור מים לצורכי מיזוג אויר, לכן הוחלט בשנים האחרונות לבצע השקעות גדולות בתחום על מנת לצמצם את הוצאות האנרגיה השוטפות ואגב כך לתרום לאיכות הסביבה.

 

בשנת 2012 הוחלט לראשונה לפעול להתייעלות אנרגטית, חברת וורטקס הקימה עבור מלון דיפלומט, מערכת חימום מרכזית להסקת המבנה וחימום מים סניטאריים באמצעות משאבות חום עם יכולת חימום של כ-400 קווט"ש. פרויקט זה סייע למלון לחסוך מאות אלפי שקלים בשנה בהוצאות אנרגיה.

 

לאור נתוני הצלחת הפרויקט הראשון, הוחלט השנה להמשיכו. חברת וורטקס, שדרגה את מערכת המים הקרים למיזוג אוויר במלון, המערכת החכמה שהותקנה במלון צפויה להפיק חיסכון שנתי של מאות אלפי שקלים נוספים ולשפר את יכולת אספקת האנרגיה במלון. בשני הפרוייקטים הושקעו מיליוני שקלים.

 

צילום: יניב נדב. באדיבות וורטקס.

 

עבור לתוכן העמוד