מלון כינר גליל חוגג 30 להקמתו

20/12/2016

 

החודש חגגו 30 שנה להקמתו של מלון כינר גליל שעל שפת הכנרת יחד עם חגיגות ה-50 להתיישבות בגולן. המלון הוקם ע"י המושבים הדתיים בגולן, אבני איתן, אלוני הבשן, יונתן, נוב, רמת מגשימים וקשת' שחיפשו מעבר לעבודת האדמה להקים מפעל תיירותי שיהווה ענף ייצור ופרנסה נוסף בעבור תושבי הגולן, והחזון הפך להצלחה.

 

חגיגות ה-30 צוינו יחד עם חנוכת אגף חדרים ששופץ בתוך המלון, כחלק מהשקפת המלון לאפשר אירוח עם אוירה דתית ברמה גבוהה. חדרי המלון נעימים ומפנקים, הרצפה מחופה פארקט, על הקירות צילומי נופי הגולן של צלמים מהאזור, מיכאל שמידט ורוני שגב ובמסדרונות יצירות אמנות של אמני הגולן שיהוו גלריה שתתחלף מידי כמה חודשים.

 

את התערוכה אצרו בעזרתה של צילי טל ובין האמנים הגולניים שהציגו את יצירותיהם, צילי טל, תמר סורקין, אסנת רוטמן, בניהו סולימני, רינה אפלבוים, ציפי אחישחר חנה יוספון ומיכאל שמידט. ונוסף על כל אלו, מהחלונות נשקפים נופי החרמון, הגולן והכנרת.

 

החגיגות נפתחו ביום חמישי בנוכחות שר התיירות מר יריב לוין שהעלה על נס את התיירות החרדית והדתית בארץ שמהווה חלק משמעותי בהכנסות הכוללות של התיירות הנכנסת. הראשל"צ ורב העיר ירושלים הרב שלמה עמאר שיבח והלל את המלון שעל שפת הכנרת המאפשר לקהל הדתי נופש ברמת גבוהה עם כשרויות מהודרות מקוואות וחופי רחצה ובריכה נפרדים המתאימים לציבור הדתי.

 

כיבדו בנוכחותם גם ח"כ שולי מועלם, הרב ישי סמואל שאחראי על הכשרויות בגולן מנהל אגף התיירות במועצה שמוליק חזן, ומנהל התיירות בעמק הירדן, עילום אביגדורי הרב יצחק דוד גרוסמן ידיד ותיק של המלון אנשי תקשורת, תיירנים ועובדי המלון לדורותיהם.

 

כיאה למלון כינר שחרט על דגלו אירוח ברמה גבוהה עם תרבות יהודית במיתוג של "כינור לנפש" הייתה נוכחות מרשימה של אמני המגזר שליוו מוזיקאלית את האירוע שהונחה ע"י אבשלום קור, צמד רעים, אברימי רוט, ישראל פרנס, גולן אזולאי, יונתן רזאל ישי ריבו ודוד דאור שנתן מופע מרשים ומלא רגש עם נגיעה יהודית . האורחים שהגיעו למשך סוף השבוע נהנו מתוכנית עשירה של הרצאות מפי הרב דוד מנחם, העיתונאית שר ב"ק ואיש התקשורת והפרשן צבי יחזקאלי, במלון כינר זיהו את הצורך של קהל האורחים בנופש המשלב פינוק לגוף ולנפש עם אוכל טוב ויחס משפחתי יחד עם תוכן רוחני, תרבותי ויהודי על שפת הכנרת אל מול גולן. בימים אלו מסיים אחיקם רמות מנכל המלון 12 שנות מנכלות ויוצא לדרך חדשה.

 

עבור לתוכן העמוד