אחוזת יערות הכרמל משיקה את הגרסה האנגלית לספר הבישול שהפך לרב מכר

4/12/2016
אחוזת יערות הכרמל משיקה את הגרסה האנגלית לספר הבישול שהפך לרב מכר (הגדל)

 

מאז 1996 מסעדת 'כרמל' שבאחוזת הבריאות והספא יערות הכרמל מציעה לאורחיה מתכונים ייחודיים, לצד פרשנות מקורית למאכלים מוכרים המבוססים על מרכיבים מקומיים. ספר הבישול הייחודי מכיל כ- 100 מתכונים המלווים בתמונות של צלם המזון עודד מרום.

 

המהדורה העברית יצאה לאור בשנת 2012, בעקבות בקשות חוזרות ונשנות מקרב אורחי המלון לקבל את המתכונים כדי להכינם בבית באופן עצמאי. עד מהרה הוא הפך לרב-מכר, ומאז צאתו לאור הוא הודפס בארבע מהדורות בתוך ארבע שנים.

 

ההצלחה של המהדורה העברית עם מכירות של למעלה מ- 6,000 עותקים, לצד הביקוש למתכונים בשפה האנגלית מצד אורחי האחוזה דוברי השפה הובילה לתרגום הספר, והוא זמין כעת במהדורתו האנגלית.

 

הצוות שעבד על כתיבת ועריכת הספר שם דגש רב על שיטות הבישול הנהוגות במסעדת האחוזה, וכן על הדרך שבה מסורות בישול יהודי מעדות שונות הושפעו מהטעמים, הריחות והמסורות של מטבחי הסביבה, כולל המטבח הדרוזי המקומי, לו הוקדש פרק שלם בספר.

 

 בספר ניתן למצוא מתכוני מנות עיקריות, בראנץ', מתאבנים, סלטים, מרקים, לחמים ומנות אחרונות. הקוראים ייהנו גם ממתכוני בשר ודגים לצד מנות צמחוניות וקינוחים. כל המתכונים כשרים, והספר כולל גם מתכונים ללא-גלוטן.

 

צוות המטבח של אחוזת יערות הכרמל, ובראשו השף אמיר כלפון, מצאו את האיזון בין בחירת המרכיבים ושיטות הבישול המשמרות את הערך התזונתי הגבוה ביותר, לבין הבחירה במנות הטעימות שיערבו לחך הסועדים.

עבור לתוכן העמוד