משרד התיירות מקצה 9 מיליון שקלים למענקים ליזמים באזור ים המלח

המענקים ניתנים בעקבות צירופו של אתר ים המלח למפת אזורי עדיפות לתיירות

 

שר התיירות סטס מיסז'ניקוב: "הקצאת המענקים הינה הצעד הראשון לקראת שיקומו של אתר ים המלח"

 

משרד התיירות מקצה 9 מיליון שקלים ליזמים המעוניינים להקים או להרחיב בתי מלון באזור ים המלח. זאת, בעקבות החלטת הממשלה להקצות משאבים לפיתוח תשתית תיירותית וסביבתית של ים המלח ובמסגרת החוק לעידוד השקעות הון.

 

סיוע משרד התיירות ניתן  ליזמים העומדים בקריטריונים המצוינים בחוזר מנכ"ל המצוי באתר משרד התיירות- http://www.tourism.gov.il . בהתאם לחוזר, יינתנו מענקים להקמה או להרחבה של בתי מלון בגובה של עד 20% מסך ההשקעה הכוללת. את הבקשות למענקים ניתן להגיש עד ה- 15/08/2012.

הסיוע הנוכחי מתאפשר הודות לשתי החלטות ממשלה שניתנו בחודשים האחרונים: האחת - בעקבות הצעתם של שר התיירות והשר להגנת הסביבה, שהתקבלה על ידי הממשלה בחודש פברואר, לשיקום תיירותי וסביבתי של אזור ים המלח בהשקעה כוללת של כ- 850 מיליון שקלים ב-5 השנים הבאות. השנייה - התקבלה באפריל, והיא מכלילה את אזור ים המלח במפת אזורי העדיפות הלאומית בתיירות.

שר התיירות, סטס מיסז'ניקוב ציין כי "הקצאת המענקים הינה צעד ראשון בשיקומו של אזור ים המלח. צירופו של ים המלח למפת אזורי העדיפות הלאומית בתיירות, מהווה נדבך נוסף בשיקום התיירותי והפיתוח הכלכלי אותו מקדם המשרד בשנה האחרונה. זאת מתוקף חשיבותו של אתר התיירות הנמוך ביותר בעולם, המהווה אטרקציה ברמה עולמית, כאשר אחד מכל שני תיירים שמגיעים לישראל מבקר במקום".

בתוך כך, לאחרונה יצאו משרד התיירות והמועצה האזורית תמר בקמפיין בינלאומי חדש לאתר ים המלח - ים המרפא והנופש. עלות הקמפיין מוערכת בכ-1.2 מיליון ש"ח, והוא ימשך עד סוף השנה במדינות נבחרות באירופה.

עבור לתוכן העמוד